Naujienos NEW

Detailingas – tai filosofija

Automobilių idėja paprasta: automobiliai sukurti judėti ir gauti ryškių emocijų iš jų valdymo. Tačiau būtent tie patys jausmai ir vairavimo malonumas nėra visiškai patenkinami, jei automobilio išvaizda nesudaro tinkamo įspūdžio netgi jo savininkui, o komfortą užgožia ne pirmo šviežumo salono buvimas. Detailerio, kaip profesionalo darbo užduotis sustiprinti savininko nematomą ryšį su automobiliu, suteikiant galimybę patirti tai, ką jautė žmogus, sėsdamas pirmą kartą už savo neįkainojamo automobilio vairo.

 

Ši pramonė egzistuoja jau seniai ir nuolat plečiasi. Tai, ką žinojome ir matėme anksčiau, tie metodai ir sprendimai atkurti bei išlaikyti automobilio švarą ir patrauklų vaizdą jau tiesiog išsisėmę. Jie tiko tuomet, kai automobilių transportas iš tiesų buvo tik judėjimo priemonė. Šiuolaikiniame pasaulyje žmogus siekia gyventi tvarkingai, švariai valgyti ir miegoti, dėvėti švarius ir gerai prižiūrėtus drabužius, matyti grožį visur, kur žmogus beatsidurtų. Automobilių, motociklų, sraigtasparnių, valčių ir kitų transporto priemonių priežiūros kultūra – ne išimtis, bet naujovė, netelpanti daugelio žmonių galvoje, kaip kasdienio gyvenimo dalis. Detailingas – visų, ranka pasiekiamų, akimis matomų ir užuodžiamų automobilių dalių priežiūros menas.

 

Negalima į detailingą žiūrėti kaip į reklaminį triuką, slepiantį po savo pavadinimu žinomų paslaugų sąrašą, tai nepadės suprasti krypties esmės. Tai nėra monotoniškas, mechaninis darbas pagal iš anksto paruoštą scenarijų. Vienos schemos negali čia būti, kaip ir dviejų visiškai vienodų automobilių. Asmuo, kuris tik žino, kaip kopijuoti, mechaniškai naudodamas vienodą priemonių komplektą skirtingiems automobiliams, šioje srityje nepritaps. Detaileris privalo pasižymėti aštriu regėjimu, puikiais jutiminiais pojūčiais, logišku mąstymu, profesinėmis chemijos bei fizikos žiniomis ir, žinoma, tik jam būdingomis savybėmis, dėl kurių jis tampa geresnis nei kiti. Panašiai kaip nėra dviejų vienodų automobilių, taip nėra dviejų vienodų žmonių, pasižyminčių vienodais įgūdžiais ir žiniomis.

 

Mūsų profesijoje nenumatyta atlikti išmoktų veiksmų. Mes pasirūpiname automobiliu žmogaus, kuriam jis rūpi. Kiekvienas automobilis turi būti nuodugniai patikrintas ir paruoštas veiksmams, kurių metu savo srities profesionalas supranta, kokia yra automobilio istorija, sužino apie savininko vairavimo stilių ir kiek žmogui yra svarbi jo nuosavybė. Požiūris į kiekvieną automobilį yra išskirtinis, panašiai kaip ir priemonių bei instrumentų pasirinkimas, todėl skiriasi laikas, kaina ir kiti itin svarbūs šio klausimo aspektai.  Savo srities meistras „jaučia“ automobilį, žino, ką tiksliai reikia atlikti, norint pasiekti geriausių rezultatų ir išvengti klaidų. Tai, apie ką mes visi žinome tiesiogiai arba netiesiogiai, o būtent automobilio kėbulo poliravimas ir salono cheminis valymas artimiausioje automobilių plovykloje, neturi nieko bendra su detailingų ir niekada nebuvo panašus į ją, kalbant apie teikiamų paslaugų kokybę. Ten, kur detaileris  praleis valandą prie vienos eksterjero detalės, poliruotojas iš automobilių plovyklos nudegins visus aštrius kraštus, nuėmęs laką iki pagrindo, palikęs įbrėžimus toje pačioje vietoje, kur jie buvo, sukurs žiauriai atrodantį holografinį efektą ant kėbulo, užkimš bet kurias sunkiai pasiekiamas vietas pastomis ir dulkėmis, ir grąžins automobilį, tarsi nieko nebūtų įvykę, užtat jis automobilį grąžins per kelias valandas ir paims už tai tik kelesdešimt  eurų. Toks požiūris neleistinas ir pasenęs bei neturi prasmės, tokio darbo rezultatas yra nepatenkinamas ir automobilio nevertėjo liesti nuo pat pradžių. Autodetailingo pasaulyje tikima, bet kurį darbą galima atlikti geriau. Ne geriau negu pas konkurentus, ne geriau negu „galėtų būti“, bet geriau visuotine prasme, kai lyginamasis laipsnis nematomai pereina į pagiriamąjį laipsnį.

 

Idealai neegzistuoja, idealo neįmanoma sukurti ar kada nors jo susitikti, bet visada galima prie jo priartėti tiek arti, kiek tai įmanoma, nekalbant apie vieną asmenį, nesvarbu, kas jis bebūtų detaileris, automobilio savininkas arba trečioji šalis, bet objektyviai, kai bet kuri pretenzija dėl atlikto darbo bus nepagrįsta dėl savo pobūdžio. Kai žmogus supranta ir atsako už tai, ką jis daro, pirmiausia prieš save pati, užgimsta meilė darbui ir profesionalumas, tačiau jei žmogus žino, kad jis padarė neviską, kas įmanoma ir kas nuo jo priklausė, be sąžinės graužaties ir kaltės pripažinimo, atsiranda plataus vartojamo prekė, prastos kokybės produktas, sukurtas trokštant pasipelnyti arba dėl kitų blogų žmogaus savybių. Daugelis kalba apie tokį dalyką kaip pašaukimas. Taigi meistras, kuris nusipelnė detailerio vardo, visiškai pateisina tokio plataus ir daug pasakančio žodžio buvimą. Galite mėgdžioti atliekančio detailerio profesionalo veiksmus, galbūt net sėkmingai, tačiau mėgdžiotojas niekada jam neprilygs nei darbo kokybe, nei požiūriu į jį.

 

P.S. Teksto autorius nėra paprastas reklaminių tekstų kūrėjas, gavęs užduotį parašyti tekstą, o detaileris, kuris dirba mūsų komandoje!