Naujienos NEW

Detailingas (angl. detaling)
Automobilių apdaila (pradžia)

Šiame skyriuje kalbama ne apie automobilio vidaus ir išorės priežiūrą, ne apie prabangius automobilius ir net ne apie automobilių detailingo rekomendacijas. Šis ir keletas sekančių sakinių bus skirti rimtesnei temai – šiuolaikinio auto verslo valdymui Lietuvoje.

Dauguma automobilių remonto ir priežiūros taškų, pavadinkime juos būtent taip, steigiasi dėl vienintelio tikslo – uždirbti kuo daugiau pinigų per trumpą laiką. Egzistuoja daugybę patikrintų sėkmingo verslo modelių, kurių šaknys siekia, deja, visų mums pažįstamuose devyniasdešimtaisiais. Aš pats šiame versle sukuosi daugiau kaip 15 metų. Pavyzdžiui, iki „SABO Detailing“ studijos atidarymo vadovavau ne pačiai mažiausiai automobilių plovyklai. Be to, glaudžiai bendradarbiavau su automobilių perpardavėjais ir įvairių automobilių salonų atstovais.

Mano akysė automobiliai sugrįžtavo iš ano pasaulio. Metų senumo vw sedanas, susiriestas į mazgą, po keletos savaičių buvo suvirintas iš kelių automobilių ir sėkmingai parduotas. Tačiau prieš tai jį kruopščiai išplovė, nupoliravo ir sutvarkė saloną. Valymo procedūros dažniausiai buvo organizuojamos mano valdomoje automobilių plovykloje. Mano verslo partneris džiaugėsi dėl kiekvieno kliento. Tačiau man tokia situacija pasirodė nemaloni, nes šių „draugų“ ciniškose akyse mačiau tik žalius popiergalius su Franklino atvaizdu.

Pradėjau galvoti, kad atėjo laikas kažką keisti. Tuo pačiu metu mano santykiai su verslo partneriu suprastėjo ir turėjome išsiskirti. Neįvardinsiu konkrečių išsiskyrimo priežasčių, nes kiekvienas žinojome savo tiesą. Atsirverė daugybę tolimesnės veiklos krypčių, tačiau siela reikalavo kažko neįprasto ir naujoviško. Kiekvieną akimirką ieškojau įkvėpimo ir vieną kartą stebint bangas Baltijos jūroje mano galvoje gimė idėja. Viename populiariame filme išgirdau frazę: „Vos tik idėja užvaldo protą, ja atsikratyti praktiškai neįmanoma. Turiu omeny suformuluotą, visiškai suvokiamą idėją. Ji įstringa galvoje.“

Mano naujausias kūrinys Lietuvoje dar mažai žinomas detailingas (angl. detailing). Nusprendžiau jį realizuoti visiškai nestandartiškai. Iškart paaiškėjo, kad neverta remtis automobilių versle nusistovėjusiais kanonais ir taisyklėmis. Viskas privalo būti nauja…